Menüü

Saku Õlletehase töötaja osaleb mainekas Carlsbergi pruulmeistrite akadeemias

Saku Õlletehase keedumaja vanemmeister Mari-Liis Öpik valiti ligi 400 kandidaadi seast üle kogu maailma osalema mainekas Carlsbergi pruulmeistrite akadeemias. Akadeemia eesmärk on Carlsbergi pika ajalooga traditsioonide säilitamine ja õllemeistrite teadmiste-oskuste arendamine.

Carlsbergi õllemeistritele mõeldud integreeritud tarneahela akadeemia koguneb taas pärast enam kui kümneaastast pausi ning kokku kandideeris aasta kestvas õppeprogrammis osalema 388 inimest kontserni tehastest üle maailma. Valituks osutus neist 13 – Lääne-Euroopast viis, Kesk- ja Ida-Euroopast kuus ning Aasiast kaks.

Ühena siinsest regioonist suundub akadeemiasse ka Saku Õlletehase keedumaja vanemmeister Mari-Liis Öpik, kes peab kursusele valituks osutumist suureks auks ja heaks enesetäiendamise võimaluseks.

„Ennekõike soovin Carlsbergi akadeemia õppeprogrammiga oma teadmisi ja oskusi uuele tasemele viia. Kõige rohkem loodan lisaks tootmisega seotud teadmistele ja oskustele täiendada end jätkusuutlikkuse valdkonnas – kuidas veelgi rohkem keskkonda säästa, kuidas materjalikadusid vältida ning veelgi efektiivsemalt tegutseda,“ rääkis Mari-Liis Öpik. „Samuti soovin end kurssi viia sellega, milliseid tänapäevaseid ja nutikaid lahendusi õllepruulimisel mujal kasutakse ning kas ja kuidas neid õnnestuks ka meil ellu viia.“

Saku Õlletehase juhatuse liikme Jaan Härmsi sõnul on Mari-Liis Öpiku valik mainekasse Carlsbergi akadeemiasse suur tunnustus Mari-Liisi kõrval ka kogu Saku Õlletehase kollektiivile ja Saku õllepruulitraditsioonidele.

„Varasemalt on õllemeistri kursused läbinud neli Saku Õlletehase töötajat, kes on akadeemiast Sakku palju uusi teadmisi kaasa toonud. Tunneme kogu kollektiiviga suurt uhkust Mari-Liisi üle, kes nüüdses õppeprogrammis osalema valiti. See näitab meie meeskonna pühendumust ja rahvusvahelist taset," lausus Jaan Härms. „Võimalus end sellel tasemel täiendada ei rikasta mitte üksnes Mari-Liisi enda teadmisi, vaid toetab ka Saku Õlletehase kauaaegse pruulitraditsiooni jätkumist ja arengut."

Carlsbergi õllemeistritele mõeldud integreeritud tarneahela akadeemia kursus koosneb kaheksast moodulist, mis hõlmavad teoreetilisi ja praktilisi ülesandeid. Külastatakse erinevaid õlletehaseid, pruulitakse ka ise õlut, et kursusel osalejate teadmisi ja oskusi uuele tasemele viia. 

Osalejatel tuleb läbida nii suulisi, kirjalikke kui ka praktilisi eksameid, mille põhjal antakse kursuse läbinutele välja Carlsbergi rahvusvaheline pruulmeistri sertifikaat. Õpe viiakse läbi Holsteni õlletehases Hamburgis ning Berliinis asuvas õlle- ja joogitööstuse ekspertide koolitamisele keskenduvas VLB akadeemias, sh koolitavad kursusel osalejaid eri valdkondade eksperdid Carlsbergi kontsernist, VLB-st, aga ka kontserni hankepartnerid jt.

Akadeemiasse kandideerimiseks said Carlsbergi tehased üle maailma esitada oma kandidaadi, kes pidi vastama ka kindlatele tingimustele – erialane haridus (keemia või toidutehnoloogia taust), töökogemus ja erineva profiiliga ametikohad õlletehases.

Saku Õlletehas kuulub Carlsberg Gruppi alates 2008.aastast.